Set of 3 charging hoses,R410A/R32,36"/90 cm blue & red 1x straight 1/4" SAE,1x bended 1/2"-20UNF (5/16" SAE) with core depressor yellow 1x straight 1/4" SAE,1x bended 1/4" SAE with cor
| Product Facility | Switzerland |
| Manufacturer | Refco Manufacturing Ltd. |
| Model | CCL-36-1/2"-20UNF |
| Item Number | 9884094 |
| Length | 90 cm |
| System Connection | 5/16" SAE veya 1/2"-20 UNF | 45° |
| Device Connection | 1/4" SAE |
| Diameter | 1/4" |
| Sealing | PTFE |
| Number of Hoses | 3 |
| Valve Core Depressor | Yes |
| Ball Valve | No |
| Working Pressure | 60 bar |
| Burst Pressure | 300 bar |
| Packaging | Blister |
| Colour | yellow | blue | red |