Set of 3 charging hoses with ball valve,1/4" SAE,36"/90 cm blue,red & yellow,1x straight 1/4" SAE,1x straight with ball valve 1/4"SAE and core depressor
| Product Facility | Switzerland |
| Manufacturer | Refco Manufacturing Ltd. |
| Model | CA-CCL-36 |
| Item Number | 4493614 |
| Length | 90 cm |
| System Connection | 1/4" SAE | Straight |
| Device Connection | 1/4" SAE |
| Diameter | 1/4" |
| Sealing | PTFE |
| Number of Hoses | 3 |
| Valve Core Depressor | Yes |
| Ball Valve | Yes |
| Working Pressure | 60 bar |
| Burst Pressure | 300 bar |
| Packaging | Blister |
| Colour | yellow | blue | red |