| Green Premium Product | ![]() |
| Production Facility | Italy |
| Manufacturer | Eliwell Controls S.r.l. |
| Model | EW Plus 961 |
| Display Range | NTC: -50,0...110,0°C |
| Display | decimal point * 3 digits + sign |
| Analogue İnputs | 1 NTC |
| Digital İnputs | 1 Digital (SELV) |
| Digital Outputs | 1SPST 2Hp 12(12)A 250V~ |
| Power Consumption | 4,5W max |
| Power Supply | 230V~ ±10% 50/60Hz |
| Dimensions | 74 x 32 x 59 mm |