| Product Facility | Italy |
| Manufacturer | Dorin S.p.A |
| No.Cylinders | 2 |
| Bore | 34 mm |
| Stroke | 28 mm |
| Displacement @ 50 Hz | 4,42 m3/h |
| Displacement @ 60 Hz | 5,30 m3/h |
| Suction valve | 12 mm |
| Discharge valve | 12 mm |
| Oil charge | 1.0 Lt |
| Net weight | 36 kg |
| R404A - R507 0C | +7,5 / -45 |